Kurs i zwiedzanie

Rolltravel tours around the BarcelonaRolltravel private lessons and toursRolltravel lessonsRolltravel course

KURS WROTKARSKI

Nasz kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób lubiących aktywnie spędzqć czas. W zależności od poziomu zaawansowania uczestników kurs będzie dopasowany do każdego tak, aby każdy uzyskał jak najlepszy progress. Na kursie będziemy szkolić od podstaw lub doskonalić technikę jazdy, a także zwiedzać miasto na rolkach i wrotkach. Nasz program kursu jest intensywny i wymagający, jednakże nie jest obowiązkowy. Jeżeli ktoś z uzna, że dziś nie ma ochoty jeździć lub jest zmęczony i ma ochotę spędzić dzień we własnym zakresie, to oczywiście ma do tego pełne prawo:) Bez względu na aktualny poziom jazdy nasz kurs jest doskonałym wyborem do tego aby nauczyć się czegoś nowego lub podkręcić swoje umiejętności.

  • Jak zaczynasz naukę od podstaw, to szkolimy od zera do rolkowego superbohatera.
  • Jak masz już swoje umiejętności, to wspólnie podkręcimy je jeszcze bardziej.
  • Jeżeli będziesz chciał jeździć więcej niż planowe 4 godziny dziennie, to pokażemy, gdzie i kiedy można pojeździć w Barcelonie z lokalnymi rolkarzami.

Czas, który będzie dostępny między sesjami wrotkarskim jest czasem wolnym i wypełniacie go sobie we własnym zakresie. Nasza obsługa służy pomocą w podpowiadaniu co, gdzie i jak zrobić, żeby poznać Barcelonę jak najlepiej. Szkolimy z każdej rolkowej techniki: jazda miejska, slalom, jazda szybka, jazda po skateparku, taniec. Rozróżniamy trzy podstawowe poziomy szkolenia na kursie:

 

TRZY PODSTAWOWE POZIOMY JAZDY

 
Szkolenie poziom 1

POZIOM 1

Kurs ten skierowany jest do wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z rolkami, lub tych, którzy kiedyś jeździli i chcą przypomnieć sobie podstawy. W Barcelonie będziemy uczyć się w miejscach do tego przystosowanych i bezpiecznych. W pierwszej fazie nauki wypracujemy odpowiednie nawyki, które pozwolą na pewne utrzymywanie równowagi, nauczą jak się rozpędzać, skręcać i hamować. Jak unikać upadków i bezpiecznie upadać.

Poziom ten uczy i przygotowuje do samodzielnego poruszania się na rolkach. W drugiej fazie nauki wyruszymy na nadmorską promenadę i przyległe szlaki rolkowe, gdzie napotkamy pierwsze miejskie przeszkody, na których będziemy ćwiczyć jazdę miejską. Na tym poziomie kursanci zostaną zapoznani z podstawami jazdy. Wiedza teoretyczna i praktyczna zdobyta na kursie pozwoli na szersze zrozumienie filozofii wrotkarstwa.

Rozwiń szczegóły
Szkolenie poziom 2

POZIOM 2

Ten kurs skierowany jest do osób, które mają już opanowane podstawy jazdy na rolkach, potrafią samodzielnie i pewnie przemieszać się na płaskich powierzchniach. Poziom ten idealnie sprawdzi się dla osób, które uczestniczyły w Nightskatingach. Na tym poziomie nauczymy się technik: przyspieszania, skręcania przy dużych prędkościach i skutecznego hamowania. Wprowadzone zostaną podstawy jazdy szybkiej, slalomu oraz jazdy tyłem. Kurs ten przygotuje Was do płynnego poruszania się po mieście pokonywania podjazdów i zjazdów oraz większości miejskich przeszkód.

Na tym poziomie zwiedzanie Barcelony oraz jej zabytków będzie czystą przyjemnością. Zajęcia z instruktorami z Hiszpanii będą dodatkowym wyzwaniem. Na tym poziomie będziemy uczyć się i wykorzystywać miejską infrastrukturę po to, aby poruszać się jak najpłynniej i jak najbezpieczniej przez miasto.

Rozwiń szczegóły
Szkolenie poziom 3

POZIOM 3

Kurs skierowany do osób, które opanowały jazdę na poziomie średniozaawansowanym i chcą dalej rozwijać swoje umiejętności. Zajęcia w tej grupie skierowane są do najbardziej wymagających rolkarzy. Wprowadzone zostaną zaawansowane techniki: slalomu, jazdy długodystansowej, skoków, obrotów o 180 i 360 stopni, hamowania tyłem z dużych prędkości oraz wykonywania tych manewrów na prawą i lewą stronę.

Będziemy uczyć się jak pokonywać miejskie przeszkody o różnym stopniu trudności. Jest to poziom dla osób, które chcą przekraczać swoje granice w jeżdżeniu na rolkach. Instruktorzy z Polski i Hiszpanii będą czuwać nad Waszymi postępami. Na tym poziomie będziemy kreatywnie wykorzystywać miejskie przeszkody tak, aby jak najpłynniej i jak najszybciej poruszać się w miejskich warunkach..

Rozwiń szczegóły

RAMOWY PLAN KURSU

Sobota - przylot do Barcelony. Sobota jest dniem przeznaczonym na zakwaterowanie, załatwienie formalności, zapoznanie się z uczestnikami kursu i ewentualne zrobienie zakupów spożywczych. Jest to również dzień na  zapoznanie się  z najbliższa okolicą. Dla chętnych przewidujemy rozpoznawczą sesję wrotkarską. Wieczorem omówimy plan działania na cały tydzień. 

Niedziela - to dzień przewidziany na zaklimatyzowanie się. Osoby, które nie posiadają własnego sprzętu będą mogły tego dnia wypożyczyć go w naszej wypożyczalni. Tego dnia przewidujemy pierwsza sesje wrotkarską, która ma na celu dokładne rozpoznanie umiejętności uczestników. Sesja ta często będzie łączona z integracją z lokalnym środowiskiem. Pierwszy szlak będzie wiódł nad morze w okolice hotelu W, gdzie uczestnicy będą mogli poczuć klimat jaki będzie im towarzyszył przez wszystkie dni kursu. Osoby początkujące otrzymają pierwsze wskazówki, zostanie przedstawiona teoria oraz podstawy jazdy na pobliskim placu treningowym. Jest to dzień, w którym wprowadzamy uczestników w rytm kursu. Tego dnia przewidujemy także, wieczorną sesję lub spacer na plaże, połączoną z odpoczynkiem oraz integracją grupy:)

Poniedziałek - poranna sesja od 10:00 do 12:00 i popołudniowa sesja od 18:00 do 20:00. 

Wtorek - poranna sesja od 10:00 do 12:00 i popołudniowa sesja od 18:00 do 20:00.

Środa - poranna sesja od 10:00 do 12:00 i popołudniowa sesja od 18:00 do 20:00. 

Czwartek - poranna sesja od 10:00 do 12:00 i popołudniowa sesja od 18:00 do 20:00

Piątek - poranna sesja od 10:00 do 12:00 i popołudniowa sesja od 18:00 do 20:00. Dla osób, które będą odpowiednio przygotowane przewidujemy NIGHTSKATING w Barcelonie, który zaczyna się o godzinie 22:30.

Sobota - porządki, pakowanie i wylot do Polski.

* W zależności od poziomu grupy sesje będą miały rożny charakter i będą dopasowane indywidualnie do uczestników, np: szkolenie podstawowe, ćwiczenia poprawiające technikę jazdy, ćwiczenie zaawansowanych technik jazdy, triki na rolkach, pokonywanie miejskich przeszkód, zwiedzanie miasta, skuteczne hamowanie, jazda zaawansowana, slalom, taniec na rolkach, jazda po skateparku itp.

WYCZIECZKI PO BARCELONIE

Barcelona to jedno z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych miast na Świecie. Turystycznie stanowi miejsce, które raz w życiu trzeba po prostu zobaczyć. W internecie można znaleźć mnóstwo artykułów opisujących stolice Katalonii i pokazujących jej piękne uroki. Jednak my pokażemy Wam Barcelonę z zupełnie innej perspektywy, która zaskakuje nawet tych, którzy odwiedzali to miasto już kilkukrotnie.

Barcelona jest miejscem zaprojektowanym pod komunikacje dla ludzi, którzy przemieszczają się za pomocą wszystkiego, co posiada koła i kołeczka. Bardzo szybko dostrzeżecie ile osób tutaj porusza się w ten sposób - wygląda to tak jak by transportu pieszy uległ ewolucji;) Ludzie jeżdżą tu po prostu wszędzie i na wszystkim co ma koła. Nawierzchnia miasta jest bardzo równa i przystosowana nawet do najmniejszych kołek. Miasto posiada bardzo zróżnicowany teren od długiej i równej promenady nad morzem po bardzo kręte, wąskie i ostre ulice w górzystym terenie. Dopełnieniem tego jest idealna sieć ścieżek rowerowych, po których śmiało, można jeździć na rolkach i wrotkach. Bez obaw o zatrzymanie przez służby miejskie ;)

Barcelona to według środowiska wrotkarskiego najlepsze miejsce do uprawiania tego typu sportów na Świecie. Jest najbardziej przyjaznym miastem dla wrotkarzy. Właśnie dlatego też wybrano je do organizacji największej imprezy sportów extremalnych na Świecie. WRG - Word Roller Games 2019. Więcej o tej oraz innych imprezach i wydarzeniach odbywających się w Barcelonie.

Więcej o wydarzeniach odbywających się w Barcelonie sprawdzisz tutaj


Opis wybranych tras rolkowych

 

Promenada Barcelona

Promenada

To nasza pierwsza i podstawowa trasa, to obowiązkowe miejsce na liście do odwiedzenia na naszej wycieczce. Plaża w Barcelonie tętni życiem od maja do października. Ciągnąca się wzdłuż brzegu morza 8 km promenada z równą nawierzchnią idealnie nadaje się dla rolkarzy z podstawowymi umiejętnościami jazdy. Znajdziemy tutaj też pierwsze miejskie przeszkody takie jak delikatne zjazdy i schody. Osoby bardziej zaawansowane potraktują promenadę jako rozgrzewkę przed kolejnymi miejscami. Jest to trasa, która od pierwszego przejazdu wprowadzi w magiczny klimat miasta oraz to uczucie wolności, które będzie rosło każdego kolejnego dnia.

Rozwiń szczegóły
Stare Miasto i łuk triumfalny

Stare Miasto i łuk triumfaln

Druga trasa prowadzi przez zabytki starego miasta, ukazuje najstarszą Barcelonę i zapoznaje z okolicznymi kawiarniami, restauracjami i klubami. Ta sama trasa zmienia się dniem i nocą i pokazuje klimat prawdziwy klimat panujący w Barcelonie. Trasa wiedzie przez park Ciutadela do Łuku Triumfalnego, który jest jednym wielkim spotem rolkowym, jest to miejsce częstych spotkań oraz treningów rolkarzy z Barcelony, które bardzo często jest też odwiedzane przez najlepszych rolkarzy uprawiających freestyle slalom. Oferuje długi i szeroki, równy asfalt z gęsto rozmieszczonymi palmami wzdłuż całej alei, na której na co dzień można zobaczyć bardzo widowiskowe występy i przedstawienia ulicznych artystów z całego Świata. Żeby tu dojechać należy mieć opanowaną jazdę miejską na podstawowym poziomie, a nauka slalomu przy łuku triumfalnym jest czystą przyjemnością.

Rozwiń szczegóły
Szlakiem Gaudiego i Sagrada Familia

Szlakiem Gaudiego i Sagrada Familia

Trasa numer trzy cieszy się największą popularnością i wiedzie do najpiękniejszej katedry na Świecie. To już nie lada gratka, bo właśnie tu zaczyna się prawdziwa przygoda z jazdą miejską na rolkach. Dojazd do katedry jest w całości pod delikatne wzniesienie. Powadzi przez cześć starego miasta, Plac Katalonski, Luk Triumfalny, wieże Torre Glories, do głównej atrakcji, którą jest oczywiście Sagrada Familia. Po dotarciu na miejsce widok katedry na żywo wywoła totalny zachwyt, a odpoczynek w parku obok pozwoli zregenerować siły i przygotować się na dynamiczny zjazd w prawdziwych miejskich warunkach. Na tym szlaku zobaczycie też między innymi budynki: Casa Batllo i Casa Mila oraz poznacie całą gamę sklepów, w których będziecie mogli kupić coś dla siebie oraz pamiątki dla bliskich.

Rozwiń szczegóły
Spot Garcia Faria i skatepark Mar Bella

Spot Garcia Faria i skatepark Mar Bella

Szlak numer cztery wiedzie po kultowych miejscówkach wrotkarskich w Barcelonie takich jak: Parallel, MACBA, Bar Nevermind, spot Garcia Faria czy skatepark Mar Bella. To właśnie w tych miejscach każdego dnia można spotkać najlepszych rolkarzy z całego Świata. Jest to raj i zarazem wyzwanie dla najbardziej zaawansowanych wrotkarzy. Pamiętajcie, że korzystając z naszych usług nie ma ograniczeń wiekowych. W naszych kursach z powodzeniem uczestniczyły dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy. Współpracujemy certyfikowanymi instruktorami, którzy zadbają o Wasze bezpieczeństwo. Nigdy nie jest za późno na naukę jazdy lub zwiedzanie Barcelony na rolkach i wrotkach.

Rozwiń szczegóły

Nasi partnerzy

Chcesz poznać więcej szczegółów?

SZYBKI KONTAKT

Telefon

Telefon

+48 662 05 05 06
Zadzwoń/SMS
E-mail

E-mail

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Napisz do nasDane adresowe, numtery kont bankowych i inne informacje znajdują się w zakładce KONTAKT

Aktualności

Zapraszamy do obserwowania naszych profili social media, tam znajdziecie aktualne informacje o wszystkim co jest związane z Rolltravel.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 Rolltravel.pl. Projekt i wykonanie: Hedea.pl